Hakkında

Hakkında

title-line

Sanatçı 1952’de Kayseri’de doğdu. 1969 yılında Fransa Strasbourg’da ünlü bir güzel sanatlar fakültesi olan National Des Beaux- Arts’da Akademi eğitimimi tamamladı ve aynı yıl Fransa’ya yerleşti. Üniversitede, resim yaparak ,sergi açarak hayatını kazandı. İlk büyük sergisini 1976’da Fransa’nın Nancye şehrinde açmıştır.

Fransa basınında “Türk bir ressamın resim sergisi” diye büyük ilgi gördü ve yine aynı tarihlerde ilk resim kursunu açıp öğrenciler yetiştirdi. Türkiye’de ilk ve tek sergisini ise 1988’de açtı. Sergi büyük ilgi gördü ve tüm eserleri satıldı . Sanatçı yaşamını Paris’de sürdürdü ve şimdiki ününe bu şehirde kavuştu.
Hala Fransa Paris’te 1980’den itibaren (Maison des Artistes) Paris Ressamlar Kulubü üyesidir.

Fransa’daki (Strasbourg Arts Decoratifs) Strasburg Sanat Akademisi Heykel ve Resim bölümünü 1979 yılında bitirmiştir.
Ekspresyonizmden (dışavurumculuk) etkilenerek yarattığı eserlerini Paris’in önemli sanat sergilerinde sanatseverlerle buluşturdu. Sanat dolu deneyimlerinin yanında duvar resim sanatına büyük ilgi duydu. Duvar resimlerini yaratırken rönesanstan oryantaliste ,modernden kendi stilindeki her türlü portreye ,insan hakları, kadın hakları, çocuk, çevre temalı natürmort resimlerine işlemiştir. İç ve dış freskler ,duvar resimleri , anamorfoz desenler ve 3 boyutlu göz aldatma tabloları yapımında son derece başarılıdır. Bir çok teknik kullanarak lüks otellerin restoranları ,tarihi ve popüler mekanların duvarlarına resimler yaptı. 2007’de Strasbourg’da kendi atölyesini ve galerisini de açmıştır.

Sanatçı Fransa’da yaşamaktadır ve zaman zaman Türkiye’ye gelmektedir. Sanat çalışmalarını hala Fransa ve Türkiye ’de sürdürmektedir ve yakın zamanda Türkiye’de de yeni bir sergi açtıktan sonra da atölye çalışmaları başlayacaktır.